Kompletní OHNÍČEK – 46.ročník – 1995

Dnes archivovaná čísla časopisu OHNÍČEK z roku 1995 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovali OnucaHonza H. Veliký dík!

Na Wikipedii lze o časopisu najít: OHNÍČEK – českojazyčný časopis pro děti a mládež, vycházející od 2.9.1950. Časopis vydával Československý svaz mládeže v Mladé frontě. Od roku 1974 vycházel v nakladatelství Mladá fronta, od roku 1999 se k ní přidala agentura Toja. Časopis byl určený pro děti od 8 do 12 let. Časopis měl formu humornou, zábavnou a přinášel rovněž některé zajímavosti. Časopis vycházel jako čtrnáctideník, v letech 1952-1968 byl měsíčníkem.“

V tiráži časopisu se píše: „OHNÍČEK – zábavný měsíčník. – Vydává Mladá fronta ve spolupráci s nakladatelstvím TOJA – šéfredaktorka: Lenka Moštěková. Výtvarný redaktor: Lucie Seifertová.“  Cena jednoho čísla byla 11 Kč, rozsah 36 stran.

Na pokračování ve 46.ročníku OHNÍČKU vycházel vystřihovací román KOZA LÍZA V AFRICE z pera Jany Šimkové.

Po revoluci OHNÍČEK (rozdíl od některých dříve zavedených dětských časopisů) nezanikl a snažil se neustále hledat novou přitažlivou tvář pro své čtenáře, které lákaly nově vzniklé či obnovené dětské časopisy. Redakce neváhala sáhnout do svého archivu a „recyklovat“ úspěšné kreslené seriály, které v dřívějších ročnících u čtenářů bodovaly. V případě MOŘSKÝCH VLKŮ to byla sázka na jistotu.

Nová rubrika FOTOHÁDANKY – PORAŤE SE S RODIČI sázela na populární herecké, sportovní i pěvecké osobnosti:

Pravidelná rubrika SLUŠNÉ CHOVÁNÍ vycházela z tehdejších „velkých“ dětských časopisů pouze v OHNÍČKU. Přístupné seznámení jak se chovat v divadelní šatně, při představení …. bylo doprovázeno originálnílmi kresbami výtvarné redaktorky Lucie Seifertové.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu OHNÍČEK z roku 1995, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu OHNÍČEK – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *