Kompletní BOBŘÍ STOPOU – 2006

Dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Hostimil – moc děkujeme!

Poslední prázdninový den byl na tomto webu archivován kompletní ročník BOBŘÍ STOPOU, který byl vydán v roce 2004 – viz článeček z 31.8.2015 – to jen pro porovnání jak se tento časopis proměňoval či stagnoval (což je do jisté míry věc subjektivní).

Ale teď  k časopisům, které byly vydány v roce 2006. Zajímavý exkurs půl století zpátky přineslo například 54.číslo BOBŘÍ STOPOU v článečku (z cyklu PAPÍROVÉ POKLADY ZE ZLATÝCH ŠEDESÁTÝCH) s názvem CO PSALY PIONÝRSKÉ NOVINY PŘED 50 LETY.

bobri_stopou_(2006)_cislo_54_pionyrske_noviny

Číslo 53 je věnováno Svatopluku Hrnčířovi (*1926  +2014) – v úvodníku redakce píše: „Možná jste na novou titulní stránku našeho časopisu pohlédli se stejným překvapením, jako hledí Dr. Watson na předmět v ruce slavného detektiva Sherlocka Holmese. Ne, nepodařilo se nám zjistit nové informace o ježku v kleci a jeho historii, jen jsme si pohráli s fantazií a spojili mysteriózní literání postavu s neméně mysteriózním předmětem, který mnohým z nás nedá dodnes spát. Na tuto malou hru s myšlenkou, zda se mohl potkat slavný detektiv se slavným hlavolamem, nás přlvedl svým dílem spisovatel Svatopluk Hrnčíř, který letos slaví významné životní vyročí.“

bobri_stopa_(2006)_cislo_53_svatopluk_hrncir

V roce 2006 vyšly tři čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU. V prvním čísle tohoto roku (č. 52 – BOBŘÍ STOPOU byl v té době číslován nepřerušovaně) vyšlo na poslení straně dokončení dvoustránkového komiksu ŠALEBNÉ ÚDOLÍ.

BOBRI_STOPOU_(2006)_cislo_52_salebne_udoli

V 53.čísle vyhází první pokračování nového kresleného seriálu HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY – vyšel o rok později knižně v nakladatelsví Olympia (120 stran).

BOBRI_STOPOU_(2006)_cislo_53_hosi_od_bobri_reky

V BOBŘÍ STOPOU pochopitelně nemohl vyjít celý kreslený seriál malovaný Milanem Teslevičem. Poslední „ukázka“ vyšla v 58.čísle (leden 2008) – v době, kdy už OLYMPIA komiksové zpracování legendární foglarovky vydala. V roce 2013 vyšlo dokonce 2. (nepatrně upravené) vydání tohoto výpravně tištěného komiksu v pevné vazbě.

BOBRI_STOPOU_(2008)_cislo_58_hosi_od_bobri_reky

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPOUv roce 2005, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE dolů pod náhledy titulních stran.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis BOBŘÍ STOPOU do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

BOBRI_STOPOU_(2006)_cislo_52

BOBRI_STOPOU_(2006)_cislo_53

BOBRI_STOPOU_(2006)_cislo_54

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *