Kompletní BOBŘÍ STOPA – 2015

Dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPA pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval výhradní „dodavatel“ foglarovského časopisu – Hostimil a nově Vojta H., který patří v této věci k osobám nejzasvěcenějším – moc děkujeme!

Časopis BOBŘÍ STOPA vychází už téměř čtvrtstoletí. Vydává jej brněnské Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Šéfredaktorem dnes archivovaných čísel je Vojtěch Hanuš s širokou redakcí dobrovolníků tvořenou Slavomilem Janovem, Jiřím Kalinou, Radimem Kejíkem, Markem Skýpalou, Martinem Vértešim, Milošem Vraspírem, …. a další řadou přispěvovatelů. Vynikající ilustrace dodávali nejlepší současní kreslíři zaměřeni na cílovou skupinu čtenářů BOBŘÍ STOPY: Michal Kocián, Pavel Čech, Josef Zálabský, Jiří Petráček, Jan Hora, ….

V roce 2015 se podařil redakci BOBŘÍ STOPY netradiční kousek – použila podobnou „obálku“ jako před 44 lety časopis PIONÝRSKÁ STEZKA, která vyšla 21.10.1971. Toto číslo jsme archivovali v článečku z 11.7.2014.

bobri_stopa_2015_cislo_04_x_stezka_srovnani

Ve 4.čísle BOBŘÍ STOPY  vydané v roce 2015 k titulní straně redakce uvedena do rámečku informaci: „Autorem kresby na titulní straně je Zdeněk Burian (1905–1981). Jedná se o kresbu, která byla (v mírně pozměněné úpravě) použita na titulní straně časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA v roce 1971 v rámci cyklu Dálky v českých očích. Jedná se patrně o jedinou ilustraci, která spojuje malíře Zdeňka Buriana s Františkem Alexandrem Elstnerem.“

O tomto časopise bylo na www.detske-casopisy.cz napsáno relativně dost, ale kvalitní text z řad renomovaných publicistů zatím zřejmě pořád chybí. Nebo třeba téma bakalářské či diplomové práce? BOBŘÍ STOPA by si to zasloužila.

bobri_stopa_2015_cislo_01_marko_cermak_slavi_narozeniny

K BOBŘÍ STOPĚ patří kreslený seriál „jako k velbloudovi hrb“.  Zdá se ale, že BRATRSTVO BÍLÉHO KLÍČE vyšlo naposledy ve 3.čísle roku 2015  (s „POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ …“) a v dalším – 4.čísle téhož roku už vycházel na zadní straně komiks jiný.

bobri_stopa_2015_cislo_01_bratrstvo_bileho_klice

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPA v roce 2015, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu BOBŘÍ STOPA – kliknutím na náhled strany:

bobri_stopa_2015_cislo_01

bobri_stopa_2015_cislo_02

bobri_stopa_2015_cislo_03

bobri_stopa_2015_cislo_04

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *