KLAS – 22.ročník – 1946-47

Premiéru časopisu KLAS pro www.detske-casopisy.cz zajistil Š. Moc děkujeme za doplnění přehledu o významném předválečném i poválečném časopisu pro mládež.

V tiráži časopisu se uvádí: »KLAS«, časopis mladých, s přilohou. Vychází 1. a 15. každý niěsíc, mimo červenec a srpen. Vydává Svaz zaměstnanců školstvi a osvěty a Výzkumný ústav pedagogický v Praze, nákladem KOMENIA, učitelského nakladatelství v Praze, řidí Jaroslav Jelínek a Pravoslav Hykeš s redakční radou, Odpovědný redaktor Jaroslav Jelinek. Redakce a administrace (pro Čechy) v Praze VII, Belcrediho 4, telef. 731-65, 705-73, administrace pro Moravu Brno, Leninova 34. Cena 3 Kčs. Tiskne M. Schulz, Praha II, na Florenci 13, tel. 229-45, – Dohlédací poštovní úřad Praha 14 a Bmo 2.“

Rozsáhlou citaci Štefana Švece z publikace ČESKY PSANÉ ČASOPISY PRO DĚTI (1850-1989), kde věnuje časopisu KLAS čtyři strany (str. 307-310) jsem uvedl v článku z 11.3.2016 >>>.

x

x

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání časopisu KLAS v letech 1946-47, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulní stránky.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu KLAS – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu KLAS zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *