Jedno číslo časopisu MICKEY MOUSE – 4.ročník – 1994

Časopis MICKEY MOUSE – 4.ročník z roku 1994 pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Jan G. Ďěkujeme.

Časopis MICKEY MOUSE vydalo nakladatelství  EGMONT ČR s.r.o. Do češtiny přeložil David Litvák, odpovědnou redaktorkou byla Viktorie Košnarová a výtvarným redaktorem Peter Cpin. Časopis byl celobarevný, formátu 175 x 260 mm, rozsah 44 stran a stál 32 Kč. Nakladatelství uvádí, že „…  vůbec první komiksový časopis pro děti na českém trhu byl MICKEY MOUSE“ : -) Jen pro zajímavost – v současnosti vydává EGMONT v České republice 28 časopisů.  „Mediální skupina Egmont Holding, je jeden z největších světových vydavatelů komiksové produkce z dílny Walta Disneye. Vydává své knížky a časopisy po celém světě, sídlí v dánské metropoli Kodani. Historie vydavatelství sahá až do předminulého století“.

Autorem postavičky Myšáka Mickeyho je Walter Elias Disney (*1901  +1966) – spolu s Kačerem Donaldem tvoří jeho nejznámější a nejslavnější komiksové postavy. Postavičce Mickey Mousemu propůjčil v animovaných filmech Walt Disney vlastní hlas.

Časopis začal v češtině vycházet v roce 1990 a z počátku se jmenoval MICKEY MOUSE.  V roce 1996 byl přejmenován na KAČER DONALD – pod tímto názvem vychází dodnes. Komixy obsahují příběhy všech obyvatel Kačerova v čele se Skrblíkem, Donaldem a synovci, Mickey Mousem a Goofym – tedy hrdiny impéria Walta Disneye.

mickey_mouse_04-rocnik_1994_cislo_20_ukazka

Kromě čtyř komiksových příhod + jednostránkového komiksu o strýčku Skrblíkovi, je v časopise dvoustrana STALO SE NESTALO … s komiksovsky ilustrovanými zajímavostmi z Mickeyho bláznivého lexikonu:.

mickey_mouse_04-rocnik_1994_cislo_20_stalo_se_nestalo

Nejvíce (15 stran) zabírá v dnes archivovaném čísle komiks o strýčku Skrblíkovi:

mickey_mouse_04-rocnik_1994_cislo_20_obsah

V žádném případě nechci, aby se tento web archivací časopisu MICKEY MOUSE konkuroval specializovaným webům na komiksy či fanouškovským webům Disneyho postaviček. Ale protože jen v roce 1994 vyšlo 26 čísel tohoto časopisu, zaslouží si, aby byla jeho existence na našem webu alespoň zaznamenána.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu MICKEY MOUSE v roce 1994, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované strany časopisu MICKEY MOUSE  – kliknutím na náhled strany:

mickey_mouse_04-rocnik_1994_cislo_20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *