Jedno číslo časopisu BIZONÍ VÍTR – 15.ročník – 2005

BIZONÍ VÍTR je spolkový časopis, který vychází už čtvrt století! V roce 2005 měl v tiráži napsáno: BIZONÍ VÍTR, časopis vydávaný Ligou lesní moudrosti – The Woodcraft League. Šéfredaktorkou 15.ročníku byla Klára Ježková – Pusinka. Náklad časopisu se držel na rozumném počtu 600 výtisků.

Časopis BIZONÍ VÍTR byl v roce 2010 přejmenován na WOODCRAFT a pod tímto názvem vychází jako spolkový časopis LIGY LESNÍ MOUDROSTI dodnes.

Digitalitzace časopisu  BIZONÍ VÍTR je zatím doménou Arta. Dnes tu díky němu přináším archiv BIZONÍ VÍTR č.1 – 15.ročník – 2005.

Časopis BIZONÍ VÍTR si v roce 2005 držel svůj standardní obsah, který od něj příznivci lesní moudrosti očekávali. Tytam jsou doby, kdy se v každém z obdobně zaměřených časopisů téměř povinně objevovaly notoricky známé věci, které dnes zvládá zřejmě každé dítě z kvalitního oddílu (základní uzly, výbava na výpravu, ….). I v BIZONÍM VĚTRU  se snaží jít s dobou a přitom se nezpronevěřit myšlence „lední moudrosti“. Koneckonců, posuďte sami.

bizoni_vitr_15.rocnik_komiks

V roce 2005 v BIZONÍM VĚTRU vycházelo svérázné komiksové zpracování klasiky od E.T.Setona ROLF ZÁLESÁK, rubriky Z NAŠICH KMENŮ, ZÁŽITKY Z CEST, STEZKA SVĚTLA, VOLÁNÍ DÁLEK, STRÁNKY PŘÍRODY, HAU KOLA, HRY A HŘÍČKY, NOSÍ ŠERPU POCT, HISTORIE WOODCRAFTU, DUCHOVNÍ ŽIVOT a STRÁNKA PRO DĚTI.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu BIZONÍ VÍTR – kliknutím na náhled strany:

BIZONÍ VÍTR_15_2005_1_obálka

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *