ILUSTROVANÉ SEŠITY – 2.ročník – 1973

Dnes archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1973 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovali Jaroslav Pl., Tomáš J., Nemo., Dušan V. Veliký dík!

„Knižnice ILUSTROVANÉ SEŠITY z nakladatelství Orbis vstoupila, chlapci a děvčata, sedmým svazečkem už do druhého ročníku. Najdete v ní stejně jako v loňském roce opět pohádky o povídky s mnoha barevnými obrázky.“ Rozsah 36 stran, náklad 40 000, cena 7 Kčs.

ILUSTROVANÉ SEŠITY byly redakcí definovány jako „obrázkové čtení pro chlapce a děvčata„. Jejich dosah nebyl tak velký jako dosah nejprotěžovanějších dětských časopisů té doby – ABC, PIONÝR, SEDMIČKA PIONÝRŮ, PIONÝRSKÁ STEZKA, OHNÍČEK, MATEŘÍDOUŠKA a SLUNÍČKO, ale rozhodně je dobře, že se nám i tento titul daří archivovat.

ILUSTROVANÉ SEŠITY jsou jedinečným počinem z hlediska zachycení alespoň zlomku tvorby jedinečných ilustrátorů, kteří v letech 1972-1991 veskrze pozitivně ovlivňovali vnímání „literatury“ pro nejmenší.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1973, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ILUSTROVANÝCH SEŠITŮ zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *