Fanouškovský časopis BEATLES VČERA A DNES – 1.ročník – 1994

Dnes archivované čísla časopisu BEATLES VČERA A DNES z roku 1994 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Jiriha. Veliký dík!

1.června 1967 – tedy před 50 lety – vyšlo legendární LP „Sgt.Peppers Lonely Hearts Club Band“. Ano, píšu tady o Beatles 🙂 A tak jen s cca dvoutýdením zpožděním k tomuto výročí archivujeme časopis, který vycházel česky a jmenoval se BEATLES VČERA A DNES.

Z tiráže časopisu lze vyčíst, že Oficiální čtvrtletník The Beatles Fan Clubu České republiky, Ročník 1, číslo 1 vydávalo vydavatelství KOMERS (Ostrava). Šéfredaktorem byl Josef Šagát. Externí spolupracovníci: Martin Šafránek, Aleš Durčák, Vladimír Tučapský, David a Radovan Restlovi.

Zdá se, že v letech 1994-1998 vyšlo minimálně 19 čísel časopisu BEATLES VČERA A DNES. První číslo stálo 36 Kč a to devatenácté dvojčíslo (3-4) bylo k mání už za rovných 100 Kč.

„George, Ringo, John a Paul. BEATLES. Taky patříte mezi jejich příznivce? Taky Vás příjemně zamrazí, když uslyšíte jejich melodie? Vám všem patří náš nový čtvrtletník. Najdete v něm mnoho nových a neznámých
informací. Uvidíte méně známé fotografie. To by už snad na úvodník stačilo. Nyní se pohodlně usaďte, pusťte si svoje oblíbené album s Beatles a v klidu se začtěte do dalších stránek. Jestli budete po přečtení spokojeni, tak nám napište. Jestli nebudete spokojeni, tak napište také.“

Skvělý Vladimír Tučapský (*1958) publikoval už v 1.čísle netradiční „beatlesovský“ komiks DEN V ŽIVOTĚ.

Časopis publikoval méně známé fotografie z historie BEATLES. Jako třeba foto THE QUARRY MEN – což byl v letech 1957-1959 název kapely, která byla později přejmenována na Johnnyho a Moondogs. Po té na The Silver Beetles a nakonec na THE BEATLES 🙂

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu BEATLES VČERA A DNES z roku 1994, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu BEATLES VČERA A DNES  – kliknutím na náhled strany:

4 Responses to Fanouškovský časopis BEATLES VČERA A DNES – 1.ročník – 1994

  1. otakar napsal:

    super akce,mam cisla 1,2,4-5-6,1995 1,2,4, 1996 na vymnenu cisla 1+2 1994

  2. otakar napsal:

    není zde beatlemania klubovy fanzim-skoda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *