Dvě čísla časopisu BOBŘÍ STOPA – 2016

Dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPA pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval prozatím výhradní „dodavatel“ foglarovského časopisu – Hostimil – moc děkujeme!

Časopis BOBŘÍ STOPA vychází už téměř třicet let. Vydává jej brněnské Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Šéfredaktorem dnes archivovaného čísla je Vojtěch Hanuš s širokou redakcí a další řadou přispěvovatelů. Vynikající ilustrace dodávali nejlepší současní kreslíři zaměřeni na cílovou skupinu čtenářů BOBŘÍ STOPY: Michal Kocián, Pavel Čech, Josef Zálabský, Jiří Petráček, Jan Hora, …. ale i klasikové tohoto žánru, jako například autor obálky č.4 z roku 2016 Václav Junek. Je pro zajímavost: obrázek byl původně i na titulní stránce 26.čísla časopisu VPŘED v roce 1947.

O tomto časopise bylo na www.detske-casopisy.cz napsáno relativně dost, ale kvalitní text z řad renomovaných publicistů zatím zřejmě pořád chybí. Nebo třeba téma bakalářské či diplomové práce? BOBŘÍ STOPA by si to zasloužila.

K BOBŘÍ STOPĚ patří kreslený seriál „jako k velbloudovi hrb“, přesto že ne v úplně každém čísle se podařil publikovat. Ale v 1.čísle (jaro 2016) byly otištěny 3 strany komiksu OCHRÁNCI PŘÍRODY od Vlastimila Tomana.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPA v roce 2016, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu BOBŘÍ STOPA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla BOBŘÍ STOPY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *