DOSTAVNÍK – 4.ročník – 1995

Dnes archivovaná čísla časopisu (přesněji spíše sešitové románové edice) DOSTAVNÍK z roku 1995 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Ladislav M. Veliký dík!

Inspiraci DOSTAVNÍKU prvorepublikovými a válečnými RODOKAPSY, ROZRUCHY, WEEKENDY či DIVOKÝMI ZÁPADY vydavatel ve svém úvodníku úplně prvního čísla přiznává – jak si můžeš přečíst níže.

V tiráži 27. čísla se uvádí: “B. M. Bower. DOBRODRUZI Z PRAŠNÝCH SKAL. Vyšlo jako 27. svazek dobrodružné edice DOSTAVNÍK. Vydalo soukromé nakladatelství NÁVRAT v Brně 1995 jako svou 177. publikaci. Vydavatel Radomir Suchánek, P. O. BOX 73, 625 00 Brno. Vytiskla tiskárna SPEKTRUM, Brno, Vídeňská 113. Doporučená cena ke dni vydání 17 Kč (21 Sk). Tematická skupina 13. Copyright© 1941 by B. M. BOWER.
Copyright © 1994 Cover by Libor Balák. Copyright © 1994 Illustration by František Ulč. Copyright © 1995 Edition by NÁVRAT.“

Představení DOSTAVNÍKU čtenářům sepsal v úvodníku 1. čísla nakladatel Radomír Suchánek:

“Vážení čtenáři. Právě jste dostali do rukou 1. svazek dobrodružné edice DOSTAVNÍK, sešitové řady, která na svých stránkách přinese řadu nádherných románů, věnovaných Divokému západu a chladným pustinám kanadského Severu. Motiv jedoucího dostavníku v záhlaví titulu je symbolický, a tak, jako dostavníky Wells Farga a Ponny Expresu v dobách osídlování Divokého západu přivážely nové osadníky, rváče a dobrodruhy a v neposlední řadě i tolik důležité zprávy, tak i tato řada bude Vám, čtenářům, ,,přivážet” vynikající díla, pojící se k oné krásné a romantické době minulého století.
Věřím, že s výběrem románů budete spokojeni, a jak je mým úmyslem, budete tato díla mít možnost číst v původní nezkrácené podobě, s onou starodávnou patinou, tak vlastní těmto dílům. Potom se možná stane tato řada stejně oblíbenou, jako řady Divokého západu a Dobrodružného Weekendu.
Na zadních stránkách se budete setkávat s comicsovými příběhy na náměty dobrodružných knih.
A proto již nechejme „vyjet” onen pomyslný dostavník a začtěme se do příběhu plného napětí a lásky, příběhu , který je jedním z mnoha, které se v této krásné a divoké době odehrály.
NÁVRAT – to je jediná řada, která se svými romány, věrna názvu nakladatelství, vrací k původním předlohám v nezkrácené podobě. NÁVRAT – to je jediné čtení pro Vás. Nakladatel”

Turnovský rodák, který žije v Brně, Josef Pospíchal napsal a nakreslil už pro 1. ročník DOSTAVNÍKu veselá dobrodružství “zeleného” kovboje, která vycházela od 5. čísla pod názvem VĚČNÝ GREENHORN MC JACK. Poslední políčko s nápisem KONEC vyšlo v 10. čísle. Ve 3. ročníku byl tento komiks na poslední straně uveden v některých číslech s nadpisem MC JACK, v jiných číslech bez názvu:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu DOSTAVNÍK z roku 1995, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu DOSTAVNÍK   – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu DOSTAVNÍK  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *