DOBRODRUŽNÝ SVĚT – 4.ročník – 1929

Dnes archivované číslo časopisu DOBRODRUŽNÝ SVĚT – 4.ročník z roku 1929 – pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Carlas. Veliký dík!

Šestnáctistránkový DOBRODRUŽNÝ SVĚT  vydával ve svém nakladatelství Josef Richard Vilímek (*1860, +1938). Ve své době bylo jeho nakladatelství nejpopulárnější v českých zemích – vydával knihy K.Maye, A.C.Doyla, J.Vernea a dalších „klasiků“.

Svým zaměřením i stylem (román na pokračování) je DOBRODRUŽNÝ SVĚT trochu podobný časopisu MALÝ ČTENÁŘ vycházející u téhož nakladatelství (už od roku 1882).

Na www.detske-casopisy.cz se podařilo archivovat kompletní 1.ročník DOBRODRUŽNÉHO SVĚTA z roku 1927 v článečku z 3.6.2015.

Titulní stránku dnes archivovaného DOBRODRUŽNÉHO SVĚTA i ostatní kresby v časopise obstaral Zdeňka Burian (*1905  +1981 –  jeho umění výrazně poznamenalo a ovlivnilo knižní ilustraci dvacátého století).

V prvním čísle 4.ročníku DOBRODRUŽNÉHO SVĚTA začal vycházet román – SMRT VLÁDNE PRÉRIÍ .

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu DOBRODRUŽNÝ SVĚT – 4.ročník z roku 1929, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhled titulní stránky.

Stáhni si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu DOBRODRUŽNÝ SVĚT  kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu DOBRODRUŽNÝ SVĚT   zde >>>

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *