Další dvě čísla časopisu PIONÝR – 21.ročník -1973-74

I dnešní dvě čísla časopisu PIONÝR  z roku 1973 pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Martin V. Veliké díky!

V titáži časopisu můžeme číst: PIONÝR. Zábavný měsíčník pro mládež — Vydává Česká ústřední rada PO SSM v Mladé frontě — Séfredaktor Vojtěch Steklač — Redaktoři: Z. Havlíčková, S. Hrnčíř, M. Chmelařová, A. Jelínek, L. Jirotková — Grafická úprava K. Franta — Tiskne Svoboda, graf. závody, n. p., závod 1, Praha 5-Smíchov, S. M. Kirova 43 — Cena výtisku 2 Kčs — Rozšiřuje PNS — Informace o předplatném podá a objednávky přijímá každá pošta i doručovatel. Objednávky do zahraničí vyřizuje PNS — ústřední expedice tisku, Jindřišská 14, Praha 1 — Mladá fronta 1973 — Adresa: Redakce PIONÝR, V Horní Stromce 8, 13107 Praha 3-Vinohrady, telefon 7302 77, Toto číslo vyšlo 8. záři 1973″

První číslo tohoto ročníku jsme archivovali 18.12.2019, takže se nebudu rozepisovat o kreslených seriálech GORGONY, BUF A LORA – velmi stručné informace o nich jsou v prosincovém článečku.

Doplním pár dalších ukázek z tohoto ročníku PIONÝRA. Oblíbenými stránkami bylo seznámení s novým filmem, který se v tu dobu dal shlédnout v československých kinech. Stručný děj filmu byl odvyprávěn formou jakéhosi fotokomiksu:

Krátké detektivní povídky PŘÍPADY KAPITÁNA MARTINA končící otázkou „Čtenáři, víte proč?“ a s odpovědí – rozluštěním (vytištěným obráceně) na konci stránky, byly předchůdcem později slavné DETEKTIVNÍ KANCELÁŘE JOSEFA DVOŘÁKA, která v témže časopise vycházela o pár let později.

Rubrika ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM byla sestavena z příspěvků pionýrských dopisovatelů:

Velkou devizou časopisu PIONÝR bylo, že i ve 21. ročníku do něj přispíval k publikovaným povídkám obrázky Zdeněk Burian –  v každém čísle byla minimálně jedna kresba – celkem 21 ilustrací.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu PIONÝR v letech 1973-74, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu PIONÝR  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla PIONÝR  zde>>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *