Další ČTYŘLÍSTEK – 9.ročník – 1977

Dnešní čísla časopisu ČTYŘLÍSTEK z roku 1977 pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Petr K. – moc děkujeme!

Na vynikajícím neoficiálním webu ČTYŘLÍSTKU píše Pavel Chrz: „Historie čtyř přátel – Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi začala v roce 1969, kdy se v redakci nakladatelství Orbis objevil 24letý Jaroslav Němeček s prvním příběhem, nazvaným Vynález prof. Myšpulína. Původně vůbec nepočítal s tím, že by příhody Čtyřlístku mohly mít nějaké pokračování, ale velký zájem čtenářů si vynutil další díly.“

ČTYŘLÍSTEK prakticky téměř vždy okamžitě zmizel z pultů novinových stánků či papírnictví i když svou cenou patřil ve srovnání s ostatními dětskými časopisy k těm drahým. Na pernamentní nedostatek výtisků ve většině čísel ČTYŘLÍSTKU redakce reaguje: „Redakce nemá svazky knihovničky navíc, ani starší výtisky. Čtyřlístek se také nedá předplatit, protože to není časopis, nýbrž sešitová knižní edice. Její svazky vycházejí nepravidelně o jsou k dostání jen v prodejnách PNS a papírnictvích.“

Na třetí straně ČTYŘLÍSTKU býval „obsah“ aktuálního čísla – vždy pět kreslených příběhů:

ctyrlistek_9.rocnik_(1977)_cislo_56_obsah

Popularitu ČTYŘLÍSTKU potvrzovaly i obrázky dětí, které docházely do redakce – jen málo komiksových hrdinů se dočkalo toho, aby jej tolikrát děti nakreslily. A některé kresby byly skutečně velmi vydařené.

ctyrlistek_9.rocnik_(1977)_cislo_57_uvod

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu ČTYŘLÍSTEK v roce 1977, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stran.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ČTYŘLÍSTEK – kliknutím na náhled strany:

CTYRLISTEK_09.rocnik_(1977)_cislo_056

CTYRLISTEK_09.rocnik_(1977)_cislo_057

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *