Další čísla časopisu CVRČEK – 2.ročník – 2011

Dnešní čísla časopisu CVRČEK pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval opět Jiří B. Veliké díky! V článečku z 24.9.2016 jsme přinesli první číslo tohoto časopisu. Třeba se díky návštěvníkům tohoto webu podaří časem archivovat další čísla :-)

CVRČEKkřesťanský časopis pro předškolní děti. Časopis vychází jako příloha jiného křesťanského časopisu pro děvčata a chlapce školního věku – NEZBEDY. Redakčne tento časopis připravuje tým kolem manželů Civínových. Vydavatelem je obecně prospěšná společnost „Časopis Nezbeda a Cvrček, o.p.s.“ ze Zlína, kterou zřídilo Arcibiskupství olomoucké. CVRČEK vychází 11x ročně. na formátu 23,5 x 16,5 cm. V roce 2011 měl rozsah 8 stran (od roku 2016 vychází na dvanácti stranách).

Časopis je tištěn na pevnějším papíru, aby se s ním malým čtenářům za pomoci rodičů dobře pracovalo. Celá koncepce časopisu je založena na společném prožitku rodičů a jejich dětí prostřednictvím pravidelného čtení, zábavy i různých her. A tak čtenáři ve CVRČKOVI najdou třeba  CVRČKOVO ČTENÍ (v textu jsou některá slova nahrazena obrázky), KOMIKS (příběhy ježčí rodiny), OKÉNKO PRO RODIČE (myšlenka pro rodiče), PHÁDKU (vyprávění je doplněno kvizem), VYSTŘIHOVÁNKU (pro šikovné ruce), MODLITBU, KVIZY i DROBNÉ HŘÍČKY.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu CVRČEK v roce 2011, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu CVRČEK – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *