Další čísla: BUBLINKY – 2.ročník – 1991

Dnešní číslo časopisu – komiksového magazínu BUBLINKY 2.ročník z roku 1991 pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Petr S. – moc děkujeme za doplnění archivu! Technická kvalita digitalizovaných čísel není ideální, ale pokud některý z návštěvníků tohoto webu dodá kvalitnější skeny, rádi BUBLINKY v naší knihovně vyměníme.

Rok 1990 byl pro slovenské příznivce kreslených příběhů malým milníkem, vyšlo první číslo časopisu BUBLINKY, který komiks nejen otiskoval, ale svým způsobem k němu i vychovával a podporoval mladé ilustrátorské talenty. V roce 1990 byly vydány jen dvě čísla – stála 13 Kčs. Vznikl tak ale dobrý základ pro kvalitní slovenský komiks vydávaný v 2.ročníku. K ukončení vydávaní tištěné verze časopisu došlo na konci roku 1992 – 3.ročníkem (12 čísel). Během tří let vydávání vyšlo celkem 25 čísel původního slovenského komiksu – časopisu BUBLINKY.

BUBLINKY – OBRÁZKOVÝ MAGAZÍN PRE CHLAPCOV A DIEVČATÁ je napsáno v záhlaví titulní strany. V tiráži 1. čísla pak: BUBLINKY COMICS MAGAZIN 1991  Vydáva: I. W. I. FIĽAKOVO, adresa redakcie: poštovný priečinok č.56, 936 01 Fiľakovo. Šéfredaktor František MRÁZ. Zástupca šéfredaktora, grafická úprava a jazyková redakcia: dr. Jaroslav UHEL (č. t. 0649/229 07). Sekretariát: Hilda JUREČEKOVÁ. …” Časopis BUBLINKY stál 20 Kčs.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu BUBLINKY z roku 1991, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu BUBLINKY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla BUBLINKY  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *