ČTYŘLÍSTEK – úplně první vydané číslo!

ČTYŘLÍSTEK č.1 vyšel 15.5.1969 – s názvem Vynález prof. Myšpulína. Příběh napsali Jaroslav Němeček spolu s  Vladimírem Urbanem, nakreslil jej Jaroslav Němeček.  Samotný příběh ČTYŘLÍSTKU má 9 stran, další strany jsou věnovýny povídce, kreslenému příběhu Kouzelník Huryáš, vtípkům ,….

Vynález prof. Myšpulína: Myšpulín se právě chystá studentům předvést tajemství svého objevu, který plyne ze vzorce 1+1=, Zádrhel mu ale prakem rozbije zkumavky a Myšpulínovi pokus nevyjde. Na Myšpulínovo místo nastupuje Zádrhel, který chce od Myšpulína získat jeho vzorec. Na Myšpulína jde s puškou, kterou způsobí výbuch v Myšpulínově domácí laboratoři. Myšpulín je odvezen do nemocnice, Zádrhel mu je ale stále nablízku, kdyby náhodou mluvil ze spaní. Na návštěvu do nemocnice přijde Fifinka a naplánuje výlet k Pinďovi a Bobíkovi do Třeskoprsk, kde by mohl Myšpulín v klidu pracovat. Později přijedou Myšpulín s Fifinkou ke srubu, Bobík s Pinďou po nich nejdřív ale střílí, protože si myslí, že je zase ohrožuje Zádrhel. Myšpulín celou noc vynalézá, a ráno předvede svůj nový vynález – hlídacího psa Vrtichvosta. Bobík si psa vyzkouší, zjistí, že Vrtichvost je rychlý a dokáže Bobíka dostat ze stromu svými řezacími kusadly. Na kopci záškodník Zádrhel uvolnil balvan, který se valí na srub. Vrtichvost balvan zničí a Čtyřlístek prchá v autě. Zádrhel vypustil přehradu a voda se valí na auto se Čtyřlístkem. Myšpulínovo auto je ale obojživelné. Připluje Zádrhel na loďce s dělem a žádá Myšpulínovy výpočty. Myšpulín předá Zádrhelovi kufřík, ve kterém je ale pěst na pružině, která shodí Zádrhela do vody. Čtyřlístek jde na vycházku s Vrtichvostem.

Kliknutím na titulní stranu ČTYŘLÍSTKU se jako registrovaný uživatel tohoto webu dostaneš k menu ze kterého stáhneš celé číslo ve formátu PDF.

ČTYŘLÍSTEK_1.ročník_(1969)_02

ČTYŘLÍSTEK_1.ročník_(1969)_03

ČTYŘLÍSTEK_1.ročník_(1969)_04

ČTYŘLÍSTEK_1.ročník_(1969)_05

ČTYŘLÍSTEK_1.ročník_(1969)_06

ČTYŘLÍSTEK_1.ročník_(1969)_01

3 Responses to ČTYŘLÍSTEK – úplně první vydané číslo!

  1. preclickovi napsal:

    prodam čtiřlistky cc 350 kusu od 1 až po 340 a k tomu jeden prvni z roku 1969

  2. Desperado napsal:

    Zaplatím za všech 340ks + první číslo 10-40.000 zaleží na kvalitě jednotlivých výtisků. Desperado25@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *