ČTYŘLÍSTEK číslo 60 – 9.ročník – 1977

Dnešní číslo časopisu ČTYŘLÍSTEK z roku 1977 pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Jiří N. – moc děkujeme!

Komiksový časopis ČTYŘLÍSTEK vydávalo pražské nakladatelství Orbis. Odpovědným redaktorem byl Jiří Čehovský. Rozsah časopisu byl 36 stran. Dnes archivované číslo vyšlo v prvním nákladu 133 000 výtisků! A stálo 7 Kčs.

ČTYŘLÍSTEK prakticky téměř vždy okamžitě zmizel z pultů novinových stánků či papírnictví i když svou cenou patřil ve srovnání s ostatními dětskými časopisy k těm drahým. Na pernamentní nedostatek výtisků ve většině čísel ČTYŘLÍSTKU redakce reaguje: „Redakce nemá svazky knihovničky navíc, ani starší výtisky. Čtyřlístek se také nedá předplatit, protože to není časopis, nýbrž sešitová knižní edice. Její svazky vycházejí nepravidelně o jsou k dostání jen v prodejnách PNS a papírnictvích.“

Na 2.straně ČTYŘLÍSTKU byl redakční úvod začínající slovy „Ahoj děvčátka a kluci!

ctyrlistek_9.rocnik_(1977)_cislo_60_UVOD

Třetí strana ČTYŘLÍSTKU byla vyhrazena obsahu, který byl koncipován jako miniupoutávka na komiksy, které dané číslo obsahovalo.

ctyrlistek_9.rocnik_(1977)_cislo_60_obsah

Dvojstrana KOŠ PLNÝ HÁDANEK byla připravována společně s redakcí časopisu Hádanka a křížovka. Mimo křížovky obsahovala pravidelná rubrika hřebenovku, roháček i čtvercovku. Redakce ČTYŘLÍSTKU nechtěla po svých čtenářích, aby jim posílali řešení.

ctyrlistek_9.rocnik_(1977)_cislo_60_kos_plny_hadanek

Poslední strana ČTYŘLÍSTKU začínala obsahem aktuálního čísla (byl i na 3.straně) a seznamem čísel s názvy příběhů, které byly v daném roce naplánovány k vydání – tedy s čísly již vydanými i chystanými.

ctyrlistek_9.rocnik_(1977)_cislo_60_posledni_strana

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění souvislostí kolem vydávání časopisu ČTYŘLÍSTEK v roce 1977, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stran.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ČTYŘLÍSTEK – kliknutím na náhled strany:

CTYRLISTEK_09.rocnik_(1977)_cislo_060

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *