ČTYŘLÍSTEK – 15.ročník – 1983

Dnes archivovaná čísla časopisu ČTYŘLÍSTEK z roku 1983 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Jaroslav Pl. Veliký dík!

Komiksový časopis ČTYŘLÍSTEK vydávalo nakladatelství PANORAMA. Odpovědným redaktorem byl Jiří Čehovský. Rozsah časopisu byl 36 stran. Dnes archivované čísla vycházely v nákladu – 164 500 – 165 000 výtisků! Časopis ČTYŘLÍSTEK stál 7 Kčs a nedal se předplatit, dal se pouze koupit ve stáncích PNS či papírnictvích.

Příští rok bude ČTYŘLÍSTEK slavit 50 let! Mimo jiné se chystá i premiéra už druhého „čtyřlístkovského“ filmu VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ČTYŘLÍSTKU.

V roce 1983 bylo vydáno 9 příběhů ČTYŘLÍSTKU – čísla 107-115 (Mistr Šarivari, Ovčáci čtveráci, Cesta mořských vlků, První cena Loskuták, Akce Poseidon, Ukradený pradědeček, Nezkrotná řeka, Páni opraváři, Hodina duchů). Napsala je Ljuba Štíplová (*1930  +2009)  a nakreslil Jaroslav Němeček (*1944).

Každé číslo ČTYŘLÍSTKU obsahovalo kromě ústředního komiksu (8 stran + upoutávka na titulní stránce) ještě další 3 kreslené příběhy – na třetí straně každého čísla vycházel kreslený „obsah“ s upoutávkou:

Mimo klasických kreslených příběhů na několik stran, byly otiskovány i ilustrované básničky:

Na druhé straně každého čísla byl jakýsi redakční úvodník vždy nadepsaný AHOJ DĚVČÁTKA A KLUCI:

Několik stran bylo rezervováno i výtvarné soutěži NAMALUJTE POHÁDKU:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ČTYŘLÍSTEK z roku 1983, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu ČTYŘLÍSTEK – kliknutím na náhled strany:

 

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *