CONAN BARBAR – 1.ročník – 1992

Dnes archivovaná čísla časopisu CONAN BARBAR z roku 1992 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Libor N. Veliký dík!

Komiksový časopis vycházel v letech 1992-94 jako plnobarevný sešit v měkkých deskách o formátu 170 x 260 mm, v rozsahu 32 stran, stál 22 Kčs a měl vycházet 6x ročně.

Komiksová podoba příhod Conana z Cimmerie, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda (*1906 +1936) vycházela v české i slovenské jazykové mutaci. Do roku 1994 bylo vydáno 18 čísel. První číslo obsahuje příběhy Lví král a Smrt mezi ruinama. V originálu „Lord of the Lions!“ – Conan the Barbarian (květen 1976) a „Death Among the Ruins!“ – Conan the Barbarian (červen 1976). Scénář Roy Thomas, kresba John Buscema, překlad Peter Vučka.

Jen velmi stručně k tvůrci conanovské ságy – Robert Ervin Howard je znám především jako autor příběhů o Conanovi, což jsou příběhy typu Meč a magie. Narodil se v Texasu 22.1.1906 a tam taky prožil téměř celý život. Byl velmi plodným autorem mnoha beletristických žánrů. Do češtiny bylo přeloženo více než 40 Howardových knih. Jeho nejlepší povídky vykazují vytříbený smysl pro spád příběhu a jsou napsány přímočarým, nekomplikovaným stylem. Citově nevyrovnaný Howard byl patologicky závislý na své matce, a když ta po delší nemoci zemřela, spáchal ve věku třiceti let sebevraždu. Bylo to 11. června 1936. Po Howardově smrti řada autorů Conanovy příběhy rozvíjela (např. Lyon Sprague de Camp). V roce 1982 byl natočen i stejnojmenný film s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu CONAN BARBAR  z roku 1992, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu CONAN BARBAR  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu CONAN BARBAR  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *