CONAN BARBAR – 01.ročník (1992)

Dnešní čísla časopisu CONAN BARBAR pro www.detske-casopisy.cz nezávisle na sobě digitalizovali NELL1967 a Ryb – moc děkujeme!

Komiksový časopis vycházel v letech 1992-94 jako plnobarevný sešit v měkkých deskách o formátu 170 x 260 mm, v rozsahu 32 stran, stál 22 Kčs a měl vycházet 6x ročně. Kompletní (čísla 1-18)  CONAN BARBAR vydaný Semic-Slovart se opřed rokem na AUKRU prodal nakonec za 11 200 Kč. I z toho lze usoudit, že pro fanouškovskou základnu bájného komiksového hrdiny jsou dnes archivovaná čísla ceněná. A zhodnocení přes 2800% během necelých 30 let, není úplně špatnou investiční příležitostí : -) : -)

Crew.cz na svém e-shopu anoncuje komiksovou legendu takto: „Kdo by neznal Conana – barbara z Cimmerie – jehož meč zbarvila krev padouchů celého hyperborejského světa? O jeho dobrodružstvích píší desítky autorů, dočkal se dvou celovečerních filmů a dokonce i vlastního televizního seriálu. Conan je legenda. A legenda si zaslouží mít i vlastní comics. Takže tady je. Máte zde možnost sledovat Conanovy příběhy od začátku – od úplně prvního čísla Marvelovské comicsové série Conan the Barbarian. Draci, kouzelníci, bestie, obři a krásné (i když nepříliš charakterní) ženy – to všechno čeká uvnitř, aby to málomluvnému barbarovi znepříjemnilo život. Ne, rozhodně to nebude mít jednoduché. Ovšem, když se chce člověk stát králem, nemůže čekat, že se to obejde bez problémů… Takže vstupte do Conanova světa. Světa, kde vyhrává ten, kdo má silnější paži s mečem, kde smrt je běžným platidlema kde mohou umřít i bohové.“

Komiksová podoba příhod Conana z Cimmerie, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda (*1906 +1936) vycházela v české i slovenské jazykové mutaci. Do roku 1994 bylo vydáno 18 čísel. První číslo obsahuje příběhy Lví král a Smrt mezi ruinama. V originálu „Lord of the Lions!“ – Conan the Barbarian (květen 1976) a „Death Among the Ruins!“ – Conan the Barbarian (červen 1976). Scénář Roy Thomas, kresba John Buscema, překlad Peter Vučka.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu CONAN BARBAR v roce 1992, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu CONAN BARBAR – kliknutím na náhled strany:

 

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla CONAN BARBAR  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *