COLBY – 2003

Dnes archivované 2 příběhy komiksu COLBY vydané knižně v roce 2003 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval NELL1967. Veliký dík!

V záhlaví 1. příběhu, který vycházel na pokračování ve 47. ročníku (2002) časopisu ABC pod názvem COLBY ZASAHUJE je uvedeno „Napínavý příběh kapitána amerického letectva„. Tento komiks vyšel též knižně v nakladatelství BBart pod názvem COLBY – VÝŠKA MÍNUS TŘICET.

Více informací o autorech jsem našel na databazeknih.cz: Michel Régnier – pseudonym Greg se narodil 5.5.1931, zemřel 29.10.1999. Jeden z nejproduktivnějších scénáristů na poli belgo-francouzského comicsu. Během zhruba padesátileté kariéry napsal scénáře k desítkám alb a sérií. Mezi ty nejznámější patří: Achille Talon, Bernard Prince, Bruno Brazil, Chick Bill, Clifton, Cobalt, Colby, Comanche, Johnny Congo, Luc Orient, Prudence Petitpas, Rock Derby, Spirou et Fantasio, Tommy Banco a Zig et puce. Michel Blanc-Dumont se narodil 7.3. 1948. Vystudoval školu aplikovaného umění, poté 3 roky pracoval s otcem jako restaurátor obrazů a uměleckých objektů. Svůj první comics nakreslil v roce 1973. Jeho skutečná komiksová kariéra odstartovala v roce 1974, kdy začal v časopise Lucky Luke Magazine se scénáristou Laurencem Harlém westernový seriál „Jonathan Cartland“. Série, která se řadí mezi nejlepší v žánru, později pokračovala v Pilote a Charlie Mensuel.

První díl komiksu COLBY – VÝŠKA MÍNUS TŘICET vyšel v originálním názvu „Altitude Moins Trente“ v roce 1999 a COLBY – SLUNCE ZEMŘELO DVAKRÁT pod názvem „Colby – le soleil est mort deux fois“ v roce 2001.

VÝŠKA MÍNUS TŘICET: Na sklonku druhé světové války se trojice kamarádů z perutě Blue Sky v Tichomoří rozhodne, že si po návratu domů založí detektivní kancelář a za vydělané peníze pak nakoupí letouny a začne provozovat leteckou společnost. Chybí jim však první případ…
Když ho od velitele perutě dostanou, jsou nejprve zmateni, ale Colby, jejich velitel, se ihned vydává do Skalistých hor a zahajuje nesnadné pátrání po bratrovi velitele Mastersona. V cestě mu nestojí jen pověry a magie, ale i skupina padouchů, kterým jde jen o poklad indiánského kmene…

SLUNCE ZEMŘELO DVAKRÁT: I druhý díl přináší napínavý příběh trojice kamarádů z amerického letectva, tentokrát z temných stránek americké minulosti – agentura Blue Sky má odhalit okolnosti týkající se postavení Japonců ve Spojených státech po útoku na Pearl Harbor. Jizvy jsou stále velmi čerstvé… Proč si renomovaný advokát Havelock Treveylan vybral ke spolupráci právě tuto agenturu? Protože si byl jist, že případ důkladně prošetří? Nebo je tomu právě naopak? Kdopak inkasoval největší zisky ze zajateckých táborů…?

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání dílů komiksu COLBY z roku 2003, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivované díly komiksu COLBY  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivované SAMOSTATNÉ KOMIKSY POSKLÁDANÉ Z ČASOPISŮ zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *