BUBLINKY – 3.ročník – 1992

Dnešní číslo časopisu – komiksového magazínu BUBLINKY 3.ročník z roku 1992 pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Petr S. – moc děkujeme za doplnění archivu! Technická kvalita digitalizovaných čísel není ideální, ale pokud některý z návštěvníků tohoto webu dodá kvalitnější skeny, rádi BUBLINKY v naší knihovně vyměníme : -)

Jen velmi stručná odbočka do historie: rok 1990 byl pro slovenské příznivce kreslených příběhů malým milníkem, vyšlo první číslo časopisu BUBLINKY, který komiks nejen otiskoval, ale svým způsobem k němu i vychovával a podporoval mladé ilustrátorské talenty. V roce 1990 byly vydány jen dvě čísla – stála 13 Kčs. Vznikl tak ale dobrý základ pro kvalitní slovenský komiks vydávaný v 2.ročníku. K ukončení vydávaní tištěné verze časopisu došlo na konci roku 1992 – 3.ročníkem (12 čísel). Během tří let vydávání vyšlo celkem 25 čísel původního slovenského komiksu – časopisu BUBLINKY.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu BUBLINKY z roku 1992, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu BUBLINKY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla BUBLINKY  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *