ADOPCE – ABC – záměna a doplnění

Prvá lastovička po našej výzve k adopcii časopisov. Aj keď  sa do tejto výzvy zapojilo už niekoľko spolupracovníkov,ktorých prácu zatiaľ nevidíte, toto je prvý hmatateľný úspech ADOPCII ČASOPISOV. Ďakujeme krásne, darmo.

Zo zámeny publikujeme zatiaľ prvé dva ročníky (zo štyroch), pretože ide o technicky náročnejší úkon. Zámena čísel sa prejaví zároveň v KNIHOVNI aj v SK SDČ.

ABC 1.ročník (1957)
přidán leták k propagaci ABC z roku 1956 . Opravena a upravena čísla 01,03 a 11. Doplněn kreslený seriál ZA TAJEMSTVÍM HLUBIN.

ABC 2.ročník (1958)
Doplněn kreslený seriál z 2. a 3.ročníka  Šestka z Hradební a 1.příloha ABC DO KAPSY 

2 Responses to ADOPCE – ABC – záměna a doplnění

 1. unknownbob napsal:

  Dobrý den.Jsem zastánce,že starý časopis by měl zůstat “starým časopisem”…Tyhle zdigitalizované náhrady naprosto mění barevnost a originalitu. Mám spíše dotaz,jestli by se tu
  nedali dohledat původní skeny,které by se dali upravit více do původní podoby…

  • damro napsal:

   Dobrý den. Vím o těchto problémech. Asi máte na mysli tak zvané vybělené stránky. S tím bohužel nenadělám nic.Pokud to jde a mám možnost sehnat originální skeny nebo dokonce samotné časopisy , tak nechávám originální barvy. Samozřejmě upravuji okraje, a také u některých chybějících částí se snažím některé opravit tak, aby byly čtivé. Jedná se zejména v oblasti hřbetu časopisu, pokud je sken dělaný ze svázaného časopisu. Je to zejména u starších skenů časopisů, dnes se již kvalita ale podstatně zlepšila. Jinak u oprav i nových skenů také uvádím co kde chybí.
   A každý kdo udělá časopisy v původní podobě je vítán.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *