ABC č.8 – 7.ročník (1963)

Nabízím k výměně ABC č.8  z 1.srpna 1963 (chybí 1/2 strany 29-30 – vystřihovacího)– ročník 7 (1963). Skladováno standardně, vystřižena 1/2 strany.

Detail stavu čísla k výměně je  na fotografiích.

Obsah například: Šel pštros s pštrosicí, Dvoutunové D, Rozhovor o bouřce, Obchodníci, Třebíč, Jdeme na houby, Psáno o rybách, Tajemství mrtvé schránky, Z historie ponorek, Medvědice Eva, Mikromoduly, Jsou ještě bílá místa, Kompas, Foglarův kreslený seriál Kulišáci – Do neznámé čtvrti, Mikroskop BM-50x, Mezi námi děvčaty, Co signalizují rostliny

ABC ročník 7 IMG_20140125_143232 IMG_20140125_143239

Částka, která je uvedená pod „Chci vyměnit (preferuje se) nebo odkoupit“ je vytažena z mé evidence sbírky, kde si značím přímé náklady na pořízení nabízeného časopisu nebo sady časopisů – pokud je číslo zkompletováno z více nekompletních časopisů + poštovné o které se mi pořízení navýšilo.  Tuto cenu uvádím proto, abych ušetřil zájemcům o výměnu časopisu čas a vyhnul se nedůstojnému licitování. Každý asi pochopí, že 80 let starý časopis má jinou hodnotu než časopis starý 8 let.  Časopisy měním formou vzájemného započtení mojí pořizovací ceny a aktuální spravedlivé ceny. Vzhledem k tomu, že mám ve sbírce několik tisíc časopisů, dokážu ze své evidence férovně porovnat jak si cením například MLADÝ HLASATEL č.24 – ročník 4 (3.6.1939),  ABC č. 1 – ročník 51 (3.1.2006) či OHNÍČEK č.7 – ročník 40 (8.12.1989). Chci se vyhnout tomu, že někomu daruji či s ním (pro mne velmi nevýhodně) vyměním své přebytky a za pár měsíců tytéž čísla najdu v nabídce akučního portálu – za několikanásobek.

3 Responses to ABC č.8 – 7.ročník (1963)

 1. Jiří Pittner napsal:

  Zdravím,
  Mám tady časopisy ABC, Větrník, Karavany, Malého čtenáře a další. Zbavit se jich nechci, ale asi by nebyl problém občas nějaké naskenovat. Ale vidím v tom jeden problém. Skenovat na obyčejném skeneru to asi bude šílené na čas. Druhý problém bude to, že např. Karavany, nebo ABC SPECIAL jsou ve větším formátu než A4 a ruční obracení stránek….. Takže bych uvítal, pokud by tu někdo mohl dát pokud možno podrobný návod jak na to, nebo bychom se mohli domluvit, že bych poskytl časopisy a někdo s odpovídajícím ,,železem” by je naskenoval a vrátil.
  Jirka

  • Nemo54 napsal:

   Příteli, já mám skener A3 , na kterém se tyto formáty dělají úplně nádherně.
   Jsem ochoten pomoci , jestli bys byl ochoten časopisy zapůjčit.

   Jirka

 2. Dazul napsal:

  Osobně jsem větší formát než je A4 digitalizoval pouze jednou – navíc ještě ze svázaného ročníku.
  Proto jsem volil metodu focení digitálním fotoaparátem (za dobrého denního světla), pak jsem v zoneru upravil kolinearitu, ořezal a teprve potom převáděl do PDF.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *