5x Déčko časopisu ABC (1985-1988)

Protože byla tato skupina časopisů (vystřihovacích modelů) na těchto stránkách doposud opomíjena, byla dnes zřízena speciální rubrika „Vystřihovánky – modely„, do které je tento archiv také zařazen – pro snadnější vyhledávání. Časem budou do tétu rubriky zařazeny i některá již archivovaná čísla časopisů s papírovými betlémy, panoramaty, …

Od Karla z Německa dorazily ABC Déčka sešity 1-5, které byly vydány v eletech 1986-88 – respektive 1985 (protože 1.číslo bylo vydáno v prosinci 1985 a ve druhém vydání 16.října 1986). Takovýchto speciálních sešitů Déček  vyšlo 12.

Abych zbytečně nepsal o něčem, co už je velmi kvalitně zpracováno jinde, upozorňuju na specielní a užasnou www.papirovaarcheologie.cz, kde jsou uvedeny vyčerpávající informace i o všech vydaných 12 Déčkách.

Pro zajímavost tiráže jednotlivých čísel – v Déčku č.5 – soubor vystřihovacích modelů užitkových automobilů z časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců – je „chybička“.  Na titulní straně je toto „déčko“ označeno číslem 5 a v tiráži číslem 4 🙂 Ale samozřejmě tím nejdůležitějším je výčet lidí kolem architekta Richarda Vyškovského – nestora českých papírovýh modelů.

ABC_decko_1 _tiraz

ABC_decko_2 _tiraz

ABC_decko_3 _tiraz

ABC_decko_4 _tiraz

ABC_decko_5 _tiraz

Stáhni si papírové modely ABC do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany – vzhledem k barevným tiskárnám už dnes není problém strany vytisknout, vystříhat, poskládat a slepit:

ABC-Déčko-01-Závodní-automobily

ABC-Déčko-02-Stavební-stroje

ABC-Déčko-03-Lidové-stavby

ABC-Déčko-04-Kosmické-objekty

ABC-Déčko-05-Nákladní-automobily

 

 

 

One Response to 5x Déčko časopisu ABC (1985-1988)

  1. pitti napsal:

    where can i buy the magazine?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *