Téměř „aktuální“ časopis SKAUTSKÝ SVĚT – 52.ročník – 2014

Že je i v českých zemích skauting fenoménem, který různou měrou ovlivnil životy dnes už dospělých lidí, dokazuje i úvod jedné z mnoha vysokoškolských prací (zde citace z práce Veroniky Šebestové):  „Výběr  tématu  mé  bakalářské  práce  nebyl  obtížný.  Vyplynul  z mého  dlouholetého  působení  ve  skautské  organizaci.  Již  v útlém  dětství  jsem  začala  navštěvovat 2. oddíl světlušek, do kterého jsem se po několika letech vrátila zpět jako  vedoucí družiny,  respektive vedoucí oddílu. Středisko Kruh, které jsem navštěvovala, mi dalo pevný základ do života a velmi ráda se tam vracím, i když již nejsem oficiálním členem……  Mohu říci, že skauting dokáže člověka nadchnout v každém věku a toto nadšení mu může vydržet do konce života. Skauting není pouze prázdná fráze, není to pouze kroužek,  kde  dětí  stráví  odpoledne  a  odejdou  domů,  bez  jakéhokoliv  duševního obohacení. Skauting je životní styl.“ 

Přiznám se, že si nemohu vzpomenout (ale nevylučuji) na jinou dětskou organizaci v České republice, která by v tomto národě zanechala takové množství „stop“ a k níž by se i po letech už neaktivní členové, tak hrdě hlásili. Spolkový magazín SKAUTSKÝ SVĚT je toho dokladem. Časopis je určen příznivcům skautingu, rodičům, ale také vedoucím a všem dospělým ve skautingu. Přináší aktuální informace ze světa skautů, ale také výchovné tipy a triky nejen pro rodiče i nápady na činnost s dětmi. Nechybí v něm ani doporučení na zajímavé knižní tituly, rozhovory se „slavnými“ kteří prošli skautskou výchovou, atd.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované čísla magazínu SKAUTSKÝ SVĚT – kliknutím na náhled strany:

SKAUTSKY_SVET_52.rocnik

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *