Všechna čísla časopisu MATEŘÍDOUŠKA – 2.ročník – 1946

MATEŘÍDOUŠKA vycházela od září do konce roku 1946 jako ročník druhý. Bližší informace o tomto ročníku viz: http://www.detske-casopisy.cz/tri-cisla-materidousky-z-roku-1946/

Doplňuji čísla 03,04 a 05. Dále opravuji číslo 02, kde chybí stránky 23,24,25 a 26 a číslo 06, kde chybí stránky 87,88,89,90. Doplněním tohoto ročníku jsou první čtyři ročníky MATEŘÍDOUŠKY kompletní.

Protože již toho bylo dost o MATEŘÍDOUŠCE napsáno, tak se zmiňuji jen o dalším pokračování od Ondřeje Sekory o Ferdovi mravencovi.

Nadále se redakce věnovala dětem chodícím do prvních tříd. Pro ně zde byly jednak pohádky, ale také povídky o zvířátkách a také „veršovánky“ od známých autorů.

V časopise nechyběla ani výzva k zaplacení předplatného a také ke koupi poloplátěných desek pro 1.ročník.

Zajímavostí je, že i v tomto ročníku chyběly hádanky a další hříčky pro děti. Ty se poprvé objevily až ve druhém čísle 3.ročníku.

Damro nám navyše poslal skompletizované číslo časopisu MATEŘÍDOUŠKA z 01.ročníka (1945-46), ktoré zamieňame v našom archíve a prikladáme jeho odkaz.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MATEŘÍDOUŠKA z roku 1946, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu MATEŘÍDOUŠKA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu MATEŘÍDOUŠKA zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *