Víš, že jako registrovaný uživatel můžeš na tento web přidávat články?

Že stále hledáme pomocníky i pro editaci webu zřejmě všimnul každý návštěvník těchto stránek. Ti, kteří už pomáhají a posílají digitalizovaná čísla, mají přístup k tisícovkám (aktuálně 6750) časopisů. Nový spolupracovník našeho projektu digitalizace starých dětských časopisů automaticky získává plný přístup do archivu zdigitalizovaných čísel (s oprávněním „spolupracovník“).

Ne každý ale ví, že i s tímto „nejnižším“ oprávněním může vytvářet příspěvky – články. „Spolupracovník je oprávněn vytvořit článek. Nemůže je ale publikovat. To musí udělat šéfredaktor anebo administrátor. Pokud článek není publikován, tak jej může i smazat. Dále nemůže nahrávat multimediální soubory.“

Omezení je tedy hlavně v tom, že nemůže nahrávat digitalizované pdf soubory a náhledy titulních stran a ukázek.

Nicméně, po té, co si „spolupracovník“ vyzkouší editaci našeho webu a osvojí si pravidla pro psaní článků, rádi mu přidělíme oprávnění „redaktor“.

Uživatel v roli redaktor může vytvářet plnohodnotné články, tedy včetně multimediálních souborů. Své články může publikovat a editovat. Pozor i po schválení může svůj (ne cizí) článek smazat. Tato role se používá pro autory, kteří mají mít kontrolu nad svým vlastním obsahem.

Tolik jen ve stručnosti pro ty, kteří by rádi pokročili ve své spolupráci na projektu „digitalizace starých dětských časopisů“ o schůdek výš.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *