SLUNÍČKO – 4.ročník (1970-71) – číslo 12

Dnes je do archivu doplněno další číslo 4. ročníku časopisu SLUNÍČKO z roku 1970-71, tentokráte číslo 12.

V tiráži tohoto čísla můžeme číst: „Vydává Ústřední rada Pionýrské organizace ČSR v Mladé frontě. Vedoucí redaktor Jan Kloboučník, redaktorka Lilly Eisenschimlová, graficky upravuje Vlastimil Pokorný. Redakční rada: Zdeněk Adla, Josef Brukner, Ladislav Dvořák, prof. dr. František Holešovský, DrSc., Ota Janeček, dr. Eva Opravilová, CSc., Radek Pilař. Redakce: Senovážná 2, Praha 1, tel. 26 23 51. Tiskne Polygrafia, n. p., Svobodova I, Praha 2. Předplatné přijímá každá pošta nebo poštovní doručovatel. Objednávky do zahraničí vyřizuje PNS – ústřední expedice tisku, Jindřišská 14, Praha I. Neobjednané rukopisy redakce nevrací. Imprimováno 14. 7. 1971.“

Časopis vycházel v záhlaví s „nadtitulem“ PRO NEJMENŠÍ 1x měsíčně, celobarevně na čtvercovém formátu, v rozsahu 24 stran a stál 1 Kčs. Číslo 12 vyšlo v srpnu 1971.

Základní informace o časopisu Sluníčko se můžeš dočíst v příspěvku SLUNÍČKO – 4.ročník – 1970-71.

V rubrice Sluníčko se ptá odpovídá na tři otázky český filmový a divadelní herec Jan Werich.

Pokračuje též rubrika Zahrajte si divadlo, ve které jsou uveřejňované krátké scénky. Ve své době byly velice populární a v čísle je zveřejněna již šestá scénka.

V 10. čísle Sluníčka byla otištěna první část pomůcek k vybudování autodráhy, v dnešním čísle přibyly složitější pomůcky – „příslušník VB“ pro řízení dopravy na křižovatkách a několik dalších značek. Další značky si mohou děti jednoduše vyrobit sami.

Veršovaná Encyklopedie SLUNÍČKA nemůže chybět ani v tomto čísle, tentokráte na téma: Co sbíráme v lese a na mezích.

V čísle nalezneš mnoho dalších zajímavých věcí. Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku1970-71, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *