Poprvé časopis HURVAJZ PLUS – 2.ročník – 1998

Dnes archivované číslo časopisu HURVAJZ PLUS z roku 1998 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Květoslav K. Veliký dík!

Časopis HURVAJZ PLUS  (s podtitulem PRO DĚTI OD 5 LET) vycházel ve spolupráci s Divadlem S + H. Šéfredaktorkou byla Mgr. Helena Štáchová. Redakci tvořily Naďa Synková, Eva Kuchařová, Věra Kubíčková. Redakční radu tvořili: Helena Štáchová, Ivan Martínek, Libor Adam, Jiří Kosík, Vlastimil Král. Grafická úprava: Vlasta Dyrynková. Cena výtisku 25 Kč, rozsah 44 stran. Časopis vydávala společnost HURVAJZ s.r.o., která vznikla na podzim 1998 a vymazána z Obchodního rejstříku byla v únoru 2015. Rovnocennými společníky ve společnosti  byli členové redakční rady.

Jak napovídá samotný název časopisu, těžištěm byli legendární dřevění hrdinové Josefa Skupy, bavící dětské i dospělé diváky už od roku 1920. Časopis samotný vycházel v letech 1997-2000. Zdá se, že mu čtenáře ubíral zavedený časopis ČTYŘLÍSTEK.

Mezi průvodce časopisem patřil nejen Hurvínek a Spejbl, ale i Mánička, Bábinka a Žeryk. Autorkou kreseb i komiksů v časopise je výlučná ilustrátorka S+H Naďa Sotáková.

Obsahem časopisu jsou didakticky zaměřené příběhy, které doplňují ilustrace, historické příběhy z dějin českých zemí, a najdeme zde i dokreslovačky, hlavolamy, kvízy, křížovky, rozhovory se známými lidmi, informace z říše zvířata rostlin aj.

Zajímavou rubrikou byla stránka HISTORIE, kde Helena Štáchová popisuje jak fungovalo Divadlo S+H v souvislostech kolem něj.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu HURVAJZ PLUS z roku 1998, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu HURVAJZ PLUS – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *