PLANETA TŘÍ SLUNCÍ – román na pokračování z 2.ročníku časopisu PIONÝR

Román PLANETA TŘÍ SLUNCÍ  od VLADIMÍRA BABULY (*1919  +1966) vycházel na pokračování v časopise PIONÝR – ve 2.ročníku, roku 1954 – čísla 1-16.

Fantastický román o tom, jak by lidé v budoucnosti mohli cestovat vesmírem a s čím by se tam mohli setkat je součástí trilogie (Signály z vesmíruPlaneta tří sluncíPřátelé z Hadonoše). Pro časopise PIONÝR ji svými fantastickými obrazy doprovodil Zdeněk Burian.

VLADIMÍR BABULA vyrůstal v rodině komunistickým přesvědčením. Po válce pracoval jako redaktor v Mladé frontě, pak si odskočil jako dělník do Tatrovky a v roce 1952 pokračoval jako novinář – v MLADÉM TECHNIKOVI, který změnil název na VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI a pod tímto názvem jej začal jako šéfredaktor řídit. V roce 1960 odešel do ČTK a na sklonku svého mladého života (zemřel ve věku pouhých 47 let) pracoval jako samostatný novinář. Všechny jeho práce byly poplatné době vzniku – tedy levicové, nadšeně budovatelské, což ale neubírá na tom, že třeba právě román PLANETA TŘÍ SLUNCÍ  byl pro mnohé iniciační vstupní branou do světa sci-fi literatury.

Pro www.detske-casopisy.cz román na pokračování digitalizoval Damro. Děkujeme.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku kompletní román z časopisu PIONÝR PLANETA TŘÍ SLUNCÍ –  kliknutím na náhled strany:

PLANETA_TRI_SLUNCI_3

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *