MILUJTE SE! – časopis pro novou evangelizaci

Cílem tohoto webu není propagovat levici či pravici, víru či nevíru, techniku či přírodu, ale zachovat pro budoucnost na jednom úložišti (místě) digitalizované časopisy zaměřené především na děti a mládež v co nejširším spektru.

Už při zveřejnění archivu časopisu ANDĚL STRÁŽNÝ jsem zaregistroval náznaky podivu, proč zrovna tenhle časopis, když většina české populace o sobě tvrdí, že jsou ateisty. Když jsou na tomto webu archivovány časopisy, které děti měly formovat protinábožensky, patří sem i časopisy vydávané církvemi. Koneckonců populární ekonom Tomáš Sedláček píše, že „Ateismus je víra jako každá jiná“ :-)

Pokud si někdo dá tu práci, aby digitalizoval třeba „MILUJTE SE – časopis pro novou evangelizaci„, je to bohulibé dílo a já osobně jej vítám. Už proto, že ještě před tím, než mi Karel Chládek tento časopis poslal, neměl jsem o něm ani potuchy.

MILUJTE SE !  má úctyhodný rozsah 64 stran. Vydává jej velmi aktivní Římskokatolický farní úřad ve Vranově nad Dyjí. Je celobarevný, s decentní ale moderní sazbou, nevyhýbá se pro mládež lehce tabuizovaným tématům (v archivovaném čísle například mastrubace, umělé početí, promiskuita, …) které srozumitelně z pozice křesťanských hodnot demonstruje a na konkrétních příbězích vysvětluje správný postoj.

Katolický časopis MILUJTE SE! je zaměřen na osvětu a vzdělávání široké veřejnosti jako prevence náboženské nesnášenlivosti a xenofobie. Časopis vychází pod záštitou sester Matky Terezy a je vydáván ve spolupráci s občanským sdružením Hnutí Pro život ČR. Časopis je neprodejný a je distribuován zdarma. Lze jej v požadovaném počtu výtisků objednat na adrese redakce.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu MILUJTE SE! – kliknutím na náhled strany:

Milujte se_3.rocnik(2012)_cislo 21

MILUJTE_SE!_8.rocnik_(2014)_cislo_30

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *