Málo známý komiks Káji Saudka – STUDŇA

Dnes archivovaný komiks Káji Saudka z časopisu FILM A DIVADLO z roku 1984 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Onuca a sweetree. Veliký dík!

I když slovenský čtrnáctideník FILM A DIVADLO nepatří k typickým časopisům pro děti a mládež, jakýsi přesah pro  náš web má. Zatím sice žádné digitalizované číslo v našem archivu nemáme, ale dnes archivujeme komiks STUDŇA, který v tomto časopise vycházel na pokračování – celkem 13 stran.

Web comicsdb.cz k tomuto komiksu uvádí: „Slovenský časopis FILM A DIVADLO přichází v roce 1984 se seriálem, jehož námětem je fiktivní filmování románu Joža Nižňánského „Studňa lásky“. V příběhu, ve kterém se objevují populární slovenští filmoví herci byl v hlavní roli původně Juraj Kukura, ale těsně před vyjitím první strany jej Kája Saudek na žádost redakce musel nahradit jiným hercem – Kukura totiž před zahájením otiskování comicsu zůstal v zahraničí a nehodlal se v brzké době vrátit. Na originálu první strany, která už byla nakreslena, musela proto být jeho tvář přelepena druhou kresbou).
Scénář k příběhu napsal pracovník redakce časopisu Miloš Ščepka se svým kolegou Miloslavem Volným, pod společným pseudonymem Miloš Voš.
Znovu vychází seriál v deníku SMENA („denník mladých“) na pokračování (po jednotlivých řádkách) od července 1990.“

Na rozdíl od románu Jožo Nižnánského (*1903 +1976)  vykopali 80 m hlubokou studnu vojáci hradní posádky a poddaní. Na pramen ale nenarazili – ve studni je jen dešťová voda.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu FILM A DIVADLO z roku 1984, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhled titulní strany komiksu.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu FILM A DIVADLO – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *