Kompletný + obsah časopisu LÍPA – 20.ročník – 1939-40

Dnes publikujeme ďalší kompletný ročník časopisu LÍPA. Tvorí ho 9 čísel a obsah.

Z tiráže vyberáme: podtitul – měsíčník školní mládeže. Vychází každého prvního v měsíci kromě července a srpna s přílohou „RADOST”. (príloha už bola na našich stránkach publikovaná ako samostatný časopis RADOST – 6.ročník – 1929-30) Redakciu vedie A. Kovaříková. Predplatné na rok bolo 12 korún.

Podobne ako v predošlých ročníkoch, bol prebal jednotlivých čísel oblečený do rovnakého šatu. Výnimku tvorilo iba číslo 9. Bolo venované pamiatke českého akademického maliara, grafika, ilustrátora a pedagoga Rudolfa Vejricha. Spomienka na maliara a jeho obrazy tvorili prevažnú časť výtlačku.

V časopise sa nezabúdalo ani na slovenských čitateľov, prípadne na propagáciu slovenských pesničiek a to ich pravidelným uverejňovaním v každom čísle časopisu.

Predposledná strana prebalu obsahovala pravidelné NAŠE NOVINY, ktoré prinášali krátke správy z domova, zo zahraničia, ako aj aktuálne oznamy, výzvy a návody.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu  LÍPA z roku 1939-40, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu LÍPA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu LÍPA zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *