Kompletní ročník BEATLES VČERA A DNES – 1.ročník -1994

Dnes archivované číslo časopisu BEATLES VČERA A DNES z roku 1994 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Jiriha. 1.ročník tohoto časopisu se tedy dneškem podařilo archivovat kompletně.Veliký dík !!!

Z tiráže časopisu lze vyčíst, že Oficiální čtvrtletník The Beatles Fan Clubu České republiky, Ročník 1, číslo 1 vydávalo vydavatelství KOMERS (Ostrava). Šéfredaktorem byl Josef Šagát. Externí spolupracovníci: Martin Šafránek, Aleš Durčák, Vladimír Tučapský, David a Radovan Restlovi.

Zdá se, že v letech 1994-1998 vyšlo minimálně 19 čísel časopisu BEATLES VČERA A DNES. První číslo stálo 36 Kč a to devatenácté dvojčíslo (3-4) bylo k mání už za rovných 100 Kč.

V úvodníku dnes archivovaného čísla redakce píše:

„Držíte v ruce poslední číslo prvního ročníku klubového fanzimu „Beatles včera a dnes“. Nebylo lehké najít tvář fanzimu a zajistit místo v dnešní přeplněné distribuci. Ale nejtěžší byla a je cesta ke čtenáři – fanouškovi legendární čtveřice z Liverpoolu. Přestože dostáváme spoustu povzbudivých a milých dopisů, za které hodně děkujeme, podle remitendy (t.j. vrácených výtisků z distribuce) usuzujeme, že si fanzin ještě cestu ke všem nenašel.
Všechna čísla vzešla z úsilí zpočátku tří, a nakonec šesti pravověrných skalních fanoušků, kteří obětovali svůj čas nebo peníze, aby mohl být uskutečněn dávný společný sen: „Založit český fan klub Beatles se svým českým fanzinem.“ Proto, když zvážíte, že celé akci „Beatles“ se z finančních důvodů nemůže věnovat nikdo na plný úvazek, je to asi malý zázrak. jsme však optimisté a věříme, že příští rok bude lepší a vydávání fanzinu se stabilizuje. Kdo z vás však má zájem, aby fanzin vycházel dále, pomůže nám tím, že si celý ročník objedná přímo u nás (nemusí být členem TBFC).
Věříme, že příští rok bude rokem Beatles, jejich velkého návratu. Všechno tomu nasvědčuje a vydání dvojitého CD obsahujícího ztracené nahrávky v BBC se stalo světovou senzací. Někteří američtí fanoušci obětovali na nákup cestu do Anglie, kde CD vyšlo o den dříve než v USA. V příštím roce vyjde nepředstavitelný komplet „Anthology Beatles“ se spoustou neznámých a unikátních a …. , ale to už nechme na příští rok.
Přejeme všem čtenářům příjemné prožití vánočních svátků, beatlesovského ježíška a v příštím roce brzké shledání.
Ing.Kollár Ludvík“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu BEATLES VČERA A DNES z roku 1994, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu BEATLES VČERA A DNES  – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *