DRUHÉ SETKÁNÍ SPOLUPRACOVNÍKŮ DIGITALIZACE ČASOPISŮ – 22.-24.11.2019

V loňském roce se uskutečnilo co do počtu osob nevelké, ale o to příjemnější, setkání spolupracovníků při dobrovolnické digitalizaci starých časopisů pro děti a mládež. Konalo se v Dětském bezbariérovém centru Březiny v Kateřinicích u Vsetína. Dohodli jsme se, že se potkáme po roce znovu, na stejném místě od 22. do 24. listopadu 2019 (pátek odpoledne – nedělní poledne). Nezapomeň si tento termím poznačit do kalendáře!

Na toto setkání zveme všechny registrované uživatele www.detske-casopisy.cz – aktivní i aktuálně neaktivní. Na všechny, kteří se rozhodnou na setkání dorazit (ubytování ve vlastním spacáku zdarma), se moc těšíme a slibujeme si od toho další impuls pro naše společné dílo.

Předpokládaná náplň setkání – náměty ke společné diskusi:

 1. Pro prvně zúčastněné stručná informace o tom jak organizačně a technicky funguje  archivace  časopisů – burza nápadů za podmínky realizovatelnosti.
 2. Potřebuje náš web vylepšit? Potom tedy čím a jak?
 3. Výměna zkušeností
 4. Diskuse o nastavených parametrech pro tvorbu časopisů, používaném formátu PDF, kvalitě zdrojů (ponechat stávající nastavení pomyslné laťky kvality nebo ji chceme opět zvednout? Co by to znamenalo v souvislostech, jakými jsou např. velikost hostingu, serverových disků, využitelnost v budoucnosti, …)
 5. Brainstorming o možnostech zajištění zdrojů pro opravy a chybějící čísla
 6. Debata o samotné tvorbě článečků (četnost, pestrost titulů, správné označování citací, ….)

 

One Response to DRUHÉ SETKÁNÍ SPOLUPRACOVNÍKŮ DIGITALIZACE ČASOPISŮ – 22.-24.11.2019

 1. Ak.soch. Ladislav Janouch napsal:

  Zahlédl jsem, že jste uplatnili jedno číslo časopisu Radostné Mládí. Vlastním svázané ročníky RM,ale to je ten problém, neboť takto nejdou kvalitně scanovat. Zpracované je můžete najít ve formátu jpg v informačním systému abART, kde jsem je uplatnil u hesla Jaroslav Janouch. (vedoucí redaktor). Na výtvarné spolupráci obálek a seriálů se účastnili především malíři Jan Herink, Vincenc)Hehl, Václav Vrba nebo Stanislav Ulman.
  Pokud vás bude zajímat více informací můžete napsat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *