Dobrodružný román v obrazech – ZLATÁ KADEŘ – 1939

Dnes archivovaný komiks ze 7.ročníku časopisu AHOJ (z roku 1939) pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Onuca. Veliký dík!

Kreslený seriál ZLATÁ KADEŘ s krásným podtitulem DOBRODRUŽNÝ ROMÁN V OBRAZECH nakreslil podle románu J.O.Curwooda pro časopis AHOJ malíř a ilustrátor František Stejskal (*1930  +1983). František Stejskal o rok později kreslil pro týž časopis další seriál s názvem PEKELNÁ KŘIŽOVATKA.

DATABAZEKNIH.cz anoncuje román, který u nás vyšel prvně zřejmě v roku 1929 (a pak až v roce 1992): V mrtvé pustině na severu za 60.rovnoběžkou se toulá Bram Johnson se svým vlčím spřežením. Marně ho stíhá Kanadská jízdní policie. Po pěti letech ji přivede na stopu nález, při kterém tuhne krev v žilách. Policista Philip Brant se pouští do pronásledování Brama. Často jeho život visí na vlásku, a když je situace už skutečně beznadějná nezachrání ho nikdo jiný než ….

Wikipedie o týdeníku AHOJ uvádí:

Ahoj, případně Ahoj na neděli byl týdeník, vydávaný nakladatelstvím Melantrich v letech 1933–1943 (celkem 11. ročníků). Redaktorem časopisu byl Vladimír Peroutka. Nakladatelství vydávalo rovněž Romány Ahoje (nebo Kapesní knihovna obrázkového týdeníku Ahoj). V letech 1937–1943 vyšlo celkem 20 svazků.“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu AHOJ z roku 1939, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu AHOJ  – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *