Další dva příběhy ASTERIXE

Další číslo, či spíše díl, příbehů ASTERIXE A OBELIXE pro pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Jan H. Děkujeme za další střípek do pestré mozaiky!

ASTERIXE zná zřejmě každý, ale pro ty kteří neví o co se jedná cituji z Wikipedie: „Asterix je francouzská komiksová série, jejímiž původními autory jsou scenárista René Goscinny a kreslíř Albert Uderzo. Po smrti Goscinnyho v roce 1977 se Uderzo stal též scenáristou tohoto komiksu.“

Pro české fanoušky ASTERIXE jsme před časem archivovali jako „kuriozitku“ také jeden příběh v angličtiněASTERIX_AND_OBELIX_ALL_AT_SEA.

ASTERIX_30_OBELIX_A_CESAROVA_GALERA_anglicky

Dnes jej archivujeme i v češtině.

ASTERIX_30

Velmi stručná informace k českým časopiseckým premiérám ASTERIXE:  v časopise SEDMIČKA PIONÝRŮ vycházely ASTERIXOVA dobrodružství už od roku 1976. Poslední uveřejněný příběh ASTERIX A KOTLÍK vycházel od 27. 3. 1992 do 28. 8. 1992 (kdy vyšlo poslední číslo – viz článeček z 4.11.2014).

Kromě zavedené SEDMIČKY PIONÝRŮ vycházel další ASTERIXŮV příběh ODYSEA na pokračování v časopise HOP – 1-7 číslo z roku 1992 (vydávalo nakladatelství Čtyřlístek). I příběh ODYSEA je archivován (3.1.2015) na www.detske-casopisy.cz.

Mimo dětské časopisy vyšly v češtině ASTERIXOVY dobrodružství v samostatných komixových sešitech, které vydalo nakladatelství EGMONT v letech 1992-2013. Do 25.10.2013 jich vydalo celkem 35.

ASTERIX_30_OBELIX_A_CESAROVA_GALERA_nasi_galove

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání příběhů  ASTERIXE A OBELIXE, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany příběhu ASTERIXE – kliknutím na náhled strany:

30_OBELIX_A_CESAROVA_GALERA

33_NEBE_MU_PADA_NA_HLAVU

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *