Další číslo zaniklého časopisu HURVAJZ PLUS – 3.ročník – 1999

Dnes archivované dvojčíslo časopisu HURVAJZ PLUS z roku 1999 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Květoslav. Veliký dík!

Časopis HURVAJZ PLUS  (s podtitulem PRO DĚTI OD 5 LET) vycházel ve spolupráci s Divadlem S + H. Šéfredaktorkou byla Mgr. Helena Štáchová. Redakci tvořily Naďa Synková, Eva Kuchařová, Věra Kubíčková. Redakční radu tvořili: Helena Štáchová, Ivan Martínek, Libor Adam, Jiří Kosík, Vlastimil Král. Grafická úprava: Vlasta Dyrynková. Dnes archivovaní dvojčíslo stálo 35 Kč a vyšlo v rozsahu 68 stran. Časopis vydávala společnost HURVAJZ s.r.o

Jak napovídá samotný název časopisu, těžištěm byli legendární dřevění hrdinové Josefa Skupy, bavící dětské i dospělé diváky už od roku 1920. Časopis samotný vycházel v letech 1997-2000. Zdá se, že mu čtenáře ubíral zavedený časopis ČTYŘLÍSTEK.

Obsahem časopisu jsou didakticky zaměřené příběhy, které doplňují ilustrace, historické příběhy z dějin českých zemí, a najdeme zde i dokreslovačky, hlavolamy, kvízy, křížovky, rozhovory se známými lidmi, informace z říše zvířata rostlin aj.

HURVAJZ PLUS nepravidelně otiskoval čtenářské povídky – jako například STŘÍBRNÝ BLESK.

HURVAJZ PLUS se snažil z každého zavedeného časopisu využít osvědčená čtenářská témata své cílové skupiny  – komiks, články o „celebritách“ hudební branže, inzerci, zajímavé návody, …

I v 3.ročníku časopisu pokračovala rubrika HISTORIE, kde Helena Štáchová popisuje jak fungovalo Divadlo S+H v souvislostech kolem něj.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu HURVAJZ PLUS z roku 1999, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu HURVAJZ PLUS  – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *