Další číslo MY 68 – 5.ročník – 1968

Dnes archivované čísla časopisu MY 68 z roku 1968 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Hozd. Veliký dík!

MY 68 – „politickokulturní časopis“ –  vydával Ústřední  výbor ČSM v nakladatelství Mladá fronta. Moderní až uměleckou grafikou, fotografiemi i záměrným nádechem „bulváru“ se snažil zaujmout hlavně středoškoláky a dospívající mládež. Šéfredaktor Vladimír Mates; zástupce šéfredaktora H.Bergman (vnitropolit. rubrika); K. Zeman, J.Tvrzník (zahr. rubrika); D.Brabec (sport. rubrika); J.Mladějovský (armáda a brannost); M.Novotný (kult. rubrika); J.Kovařík (grafická úprava). Rozsah dnes archivovaného čísla je 76 stran. Časopis stál 4 Kčs.

Cílem časopisu MY 68 bylo získávat a prohlubovat zájem mládeže o aktuální politické a kulturní otázky. A samozřejmě mládež v tomto směru vhodně vychovávat, vést a usměrňovat. MY 68 byl časopis obsahově hodnotný, pestrý a zajímavý.

Náklad časopisu MY 68 se mi nepodařilo zjistit, ale údajně neuspokojoval poptávku. Což u populárních časopisů tehdejší doby nebylo vzhledem k „plánovanému hospodářství“ nic neobvyklého.

V takovém časopise jako MY 68 nemohla chybět kvalitní reflexe tehdejší popmusic:

„… Je-Ii Suchý básnický humorista, je-li třeba Krečmar trochu provokatér, je Vrba lyrik mezi českými textaři. …“

Paul Thümmel  byl příslušník NSDAP, pracovník Abwehru a údajně též milencem herečky Lídy Baarové. Jinak také „největší československý vyzvědač všech dob“ – spolupracovník vojenské zpravodajské služby Československé republiky (druhého oddělení Hlavního štábu) s krycím jménem A-54.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MY68 z roku 1968, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu MY68  – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *