ČIN – 8.ročník – 1996

Dnes archivované čísla časopisu ČIN z roku 1996 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Stanislav S. Veliký dík!

V tiráži časopisu je uvedeno: „ČIN – NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ ČS.SKAUTŮ A SKAUTEK. Redakce: Zvonimír Dragoun, Jiří Kafka, Daniel Kunermann, Ivan Makásek, Ivo Vacík, Jiří Zachariáš. Grafická úprava: Josef Přech ….“ ČIN vycházel 6x do roka dle kalendářního roku, v rozsahu 24 stran na formátu A4.

ČIN jako nezávislý zpravodaj vycházel tak trochu navzdory (bez jakékoliv podpory ústředních orgánů největší české skautské organizace – JUNÁK – SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR). Přesto dokázal vycházet v tištěné formě nepřetržitě 12 let.

Přiznám se, že jsem trochu zaujatý (proto nechci nikomu vnucovat svůj vkus) a považuju sazbu časopisu ČIN v tehdejší době jako zřejmě nejlepší v tomto segmentu malonákladových a spolkových periodik.

Nezávislý zpravodaj ČIN se potýkal s problémem na jakou věkovou skupinu čtenářů zacílit. Evidentně se snažil obsáhnout jak staré, tak mladé skauty a proto je obsah časopisu mixován příspěvky určené začátečníků (typu VAŘÍME NA VÝPRAVĚ) tak diskusními článečky (typu 50. LET VALAŠSKÉ LESNÍ ŠKOLY NA DOLNÍ BEČVĚ).

Vnitřní strany každého čísla byly tištěny černobíle a sazba časopisu se tomu snažila přizpůsobit (akcentovány spíše perokresby před fotografiemi, které se díky ne vždy kvalitnímu tisku povedly).

Poslední stránka každého čísla 8. ročníku ČINU byla věnována významné osobnosti českého skautingu – vzpomínkovým fotografiím s komentářem.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ČIN z roku 1996, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu ČIN – kliknutím na náhled strany:

 

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *