3 čísla STOPY – knižnice kreslených seriálů

Namísto dlouhého vysvětlování zaměření časopisu cituji pár řádek z druhé strany prvního čísla  STOPY: „Proč se to vše jmenuje STOPA? Protože se poplížíme po stopách historie, po stopách zločinu, budeme na stopě všelijakým objevům, záhadám a tajemstvím… A stop! To snad na úvod stačí. Vaše STOPA“.

„STOPA – kreslené serály“ začala vycházet v době, kdy se s komiksy tak trochu roztrhl pytel. „Knižnici kreslených seriálů“ vydávalo nakladatelství Panorama v Praze v roce 1990.

stopa_ukazka_1

Například kreslený příběh „Marný boj Josefa Božka“ Olgy Tesařové (a Rudolfa Baudise) evidentně „navazoval“ na velmi úspěšný mateřídouškovský seriál „Obrázky …“ zesnulého Jiřího Kalouska (a Jiřího Černého).

Podařilo se mi sehnat pouze 3 čísla této „knižnice“. Předpokládám, že v překotné době přetlaku obnovených i nově vzniklých periodik autoři neodhadli skutečný potenciál STOPY, časopis byl ekonomicky ztrátový a proto přestal záhy vycházet.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) STOPU do svého tabletu, pc, notebooku – v jednom PDF souboru – klikni na náhled strany:

STOPA_1

STOPA_2

STOPA_3

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *