156 stran „TŘINÁCTKY ZE STARÉ ČTVRTI“ – komiksu ze SEDMIČKY PIONÝRŮ

Scénář k seriálu je dílem Jiřího „Oskara“ Petráčka  (maturoval na výtvarné škole Hollarka, kde o ročník níže studoval i Marko Čermák) a  Pavla Toufara (pod pseudonymem T.Pavel).

„Petr Jareš se přestěhoval do Staré čtvrti a při pronásledování partou místních chuligánů našel shodou okolností nové kamarády a cestu do turistického oddílu. S jeho členy pak prožívá nespočet dobrodružství, jež pro ně připravil vedoucí Karel, nebo která si je našla sama.
Chodby a sklepení opuštěného kláštera, uličky, zapadlé plácky a zákoutí staré čtvrti, loděnice, opuštěná chata na ostrově uprostřed řeky, krajina letních táborů na břehu rybníka, srub v horách – to jsou jen některé z kulis a prostředí, v nichž se Třináctka pohybuje a setkává se zde s podivínskými lidmi, s nadšenými pořadateli zimních i letních sportovních akcí, s darebáky i poctivci, s dívčím turistickým oddílem i archeologickým kroužkem. Pátrají po mnohých věcech, jež je zavedou až do dávné historie II světové války, pomáhají starým lidem a dělají radost dětem, musí se i vypořádat s hrozícím rozpadem oddílu….“

TŘINÁCTKA ZE STARÉ ČTVRTI je kreslený seriál ze zadní strany SEDMIČKY PIONÝRŮ. Poprve vyšel v 1.čísle 15.ročníku v září 1981. Poslední, 156 strana vyšla v srpnovém čísle 52  – roku 1984 – v 17.ročníku.

Stáhni si  kliknutím na náhled titulní strany do svého tabletu, pc nebo notebooku obě části TŘINÁCTY ZE STARÉ ČTVRTI – všech 156 stran:

Snímek 001

Třináctka ze staré čtvrti - 2.část

 

 

 

 

 

3 Responses to 156 stran „TŘINÁCTKY ZE STARÉ ČTVRTI“ – komiksu ze SEDMIČKY PIONÝRŮ

 1. Jaroslav Dobeš napsal:

  Jsem velice potěšen že po tolika letech se našel někdo kdo zveřejnil kdysi na tu dobu tak zajímavý a zábavný,dnes už nostalgický komiks Třináctka ze staré čtvrti.Byl bych velice potěšen uvolnit další díly.Díky Jerry

 2. Jiří napsal:

  Děkuji za ukázku seriálu mého mládí. Můžete-li, vystavte jej prosím někam volně ke stažení. Může být takto přínosem i mým dětem, které z toho moderního internetu už začínají být popletené.

  • Dazul napsal:

   S tím „vystavením“ to není tak jednoznačné. „Můžete-li“ – technicky jistě mohu, ale nepovažuji za správné, aby to bylo „volně ke stažení“. Není účelem tohoto webu porušovat autorská práva, ale snažit se zachraňovat (digitalizovat) i komiks typu „Třinácka“ – nejprve pro badatele profesionální i amatérské a pak jej mít připraven pro „volné stažení“ v době, kdy to nebude odporovat zákonu. Zatím si jej může stáhnout pouze ten, kdo přispěje alespoň jedním jediným digitalizivaným číslem starého dětského časopisu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *